Hakkımızda

TARİHÇE

%100 yerli sermayeli bir şirket olan Name Gıda, sektördeki gücünü köklü aile geleneğinden almaktadır. Gıda sektöründe yaklaşık 40 yıllık aile geçmişi olan firma 2009’da kuruldu ve üretime ilk olarak Kavala kurabiyesi ile başladı. Artan talebe ve büyüyen AR-GE çalışmalarına bağlı olarak, kısa süre içinde 3.000 metrekarelik Gebze Fabrikası’na geçildi. Kurabiye ile başlayan bu heyecanlı hikâye, bugün, dondurulmuş ve yemeğe hazır ambalajlı unlu ürünler sektöründe öncü firmalardan biri olarak sürmektedir.

Pazar dinamiklerini dikkatle izleyen Name Gıda, Ar-Ge çalışmalarını da bu yönde geliştirdi ve ürün yelpazesine lahmacun, sufle, börek gibi ürünleri kısa sürede kattı. Tüketiciden gördüğü ilgi ve genişleyen iş hacmi sonucu, yeni üretim tesisi için çalışmalar 2014 yılında başlatıldı. Türk ve Alman danışmanların yönetiminde tasarlanan modern tesis, Nevşehir Acıgöl Organize Sanayi Bölgesi’nde 2016’da faaliyete geçti. 10.500’ü kapalı, toplam 35.500 metrekarelik alanda kurulu fabrika, teknoloji ve kalite standartları açısından örnek bir tesistir.

Yeni tesis yeni yatırımları da beraberinde getirdi; yeni hatlarla ürün yelpazesine 50’den fazla çeşit eklendi. Yüzlerce ambalaj boyunu içeren ve dolayısıyla farklı müşterilerin farklı gereksinimlerini karşılayan bu ürün yelpazesi, Name Gıda’nın gücünün en belirgin göstergelerindendir. Sektördeki dönüşümü evrensel düzeyde izleyen ve uygulayan firma; BRC, ISO 22000, ISO 9001:2015 Kalite ve Helal Gıda belgelerine sahiptir. Teknoloji ile kaliteyi lezzet potasında eriten Name Gıda, yenilikçi ürün yelpazesiyle, 3 kıtada gururla satış yapmaktadır.

İnovasyonda Öncü Kuruluş

Başarımızın temelinde “inovasyon” yatmaktadır. İlk günden beri öncelik verilen Ar-Ge çalışmaları, pek çok farklı dondurulmuş ve yemeğe hazır unlu ürünleri piyasaya sunan firma olmamızı sağlamıştır. Name Gıda olarak, yurtdışı ve yurtiçi trendleri sürekli izleyerek inovatif çözümler üretmenin, ürün yelpazesini tüketici tercihlerine göre geliştirmenin, sektörümüzde yeniliklere öncülük etmenin gururunu taşımaktayız.
Lezzetimizi Tüm Dünyaya Yayıyoruz!
Çok lezzetli, "evde yapılmış gibi doğal" ürünler sunmak için tüketici davranışlarını sürekli izliyor, değişen ihtiyaç ve beklentilere göre ürün yelpazemizi geliştiriyoruz. Ayrıca, malzeme trendlerini de izleyerek, tüm hammadde girdilerimizi en iyi ve güvenli olanlar ile sürekli yenilemekteyiz. Modern üretim anlayışımız sadece teknolojik yeniliği değil, sağlıklı ve güvenilir malzeme kullanımını da içermektedir.

Name Gıda hem perakende hem de ev dışı tüketim pazarlarına ürün sunmaktadır. Perakende ürün yelpazemiz, farklı ve pratik ambalaj boyutlarına sahip ürünlerden oluşmaktadır. Ev dışı tüketim (HORECA) pazarında ise, endüstriyel kullanıma uygun ambalajlı ve dökme ürünlerimizi sunmaktayız. Bunlara ek olarak, perakende / zincir mağaza kanalına da, özel talep ve beklentileri en iyi şekilde karşılayacak PL (Private Label) ürünler ile hizmet vermekteyiz. Hem ürün/çeşit üretimi hem de ambalaj/boyut konusunda sahip olduğumuz esnek teknoloji ile, kurumsal müşterilerin güvenle tercih ettikleri iş ortağıyız.

Türkiye’de ve dünyada 3 kıtada birçok ülkeye ürünlerimizi hem kendi markalarımız hem de PL markalar ile sunmaktayız. Hem zincir mağaza ve prestijli noktalara markalarımızla ürün sunmakta hem de Ev Dışı (HORECA) kanalında iş ortaklaımıza ürünlerimizi istenilen şartlarda teslim etmekteyiz.

Çalıştığımız iş ortaklarımızdan bazı örnekler:
- Perakende: BIM
- Yeme-İçme Noktaları: Little Ceasers (Suudi Arabistan)
- Üretici: Nema Foos (ABD), Frikom (Sırbistan)